Posuvné systémy dverí

Existujú rôzné systémy posuvných dverí pre vstavané skrine, ktoré sa vyrábajú z dvoch druhov materiálu. Oceľ a hliník. Naša spoločnosť používa oceľové aj hlinikové systémy pre odľahčenú drevotrieskovú dosku (10mm) a iné materiály, ako zrkadlá a lakobel, ktoré sú osadené v samostatnom ráme (nie sú lepené na dosku), a sú podlepené bezpečnostnou fóliou. V prípade potreby sú zaistené plastovými redukciami.

1. Oceľový posuvný systém pre vstavané skrine

Je vyrobený z povrchovo upravenej nerezovej ocele. V samotnej bočnej lište je vytvorený žľab pre lepší úchyt pri posúvaní dverí. V podstate sa nelíši od hliníkového systému.

Na posuv sú použité plastové kolieska s kovovou konštrukciou a ložiskom s nosnosťou do 25kg na jedno koliesko. Tento systém je možné použiť pri nerovnostiach a rozieloch vo výške priestoru až do 5 cm. Jeho výhodou je dlhá životnosť a odolnosť pri kažodennom používaní posuvných dverí vstavanej skrine.

 

2. Hliníkový posuvný systém pre vstavané skrine

Je vyrobený z anodizovaného hliníka. Bočné úchytové lišty sú tvarované do formy madla pre lepšiu manipuláciu s posuvnými dverami. Priestor pre nastavenie spodných koliesok je menší ako u oceľového systému. Vo všeobecnosti je vhodnejší do rovnejších priestorov. Kolieska majú o niečo menšiu nosnosť ako pri oceľovom systéme.